۱۸ روش سیاسی اجتماعی کاهش کالری بدن!

1502.jpg1ـ اولین روز، تخته گاز نرو
از قدیم گفته‌اند: رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. اگر عزم جزم کرده‌اید که از امروز کالری کم کنید، همین عزم تنها برای شما کافی است. با خود بگویید: من دوست دارم از امروز 500 کالری کمتر مصرف کنم. همه چیز خودبخود حل می‌شود. ما چند سال است مشکلات را با گفتاردرمانی شکلات کرده‌ایم.

2ـ به پاهایت بگو من کار دارم
خسته نشدی این قدر خوابیدی و خدمتی به کشورت نکردی؟ از پاهایت کار بکش. هی نگو من مدیر کل هستم و اله بله! اگر موبایلت زنگ زد، دور اتاق بچرخ و صحبت کن. البته مواظب باش که حد مجاز چرخیدن را رعایت کنی و به حرکات موزون تبدیل نشود که اصلاً خوبیت ندارد و همان گامبول بمانی بهتر است.

3ـ امان از مکر آجیل و سه نقطه
اگر پسته بوداده و فندق و مغز بادام و تخمه ژاپنی و بادام هندی در این مملکت گران است، لابد حکمتی در آن است (حال کردید نثر مسجع را). این قبیل چیزها زهر هلاهل است برای مؤمنین و همان بهتر که خارجی‌های لامصب آنها را بخورند و صد سال بعد بمیرند!

4ـ ببند آن جعبه صاب‌مرده‌ات را
هیچ چیز کالری‌زاتر از خوردن غذا در حین تماشای تلویزیون نیست. درست است که موقع افطار دیدن سریال‌های رمضان از اوجب واجبات است، ولی باور کنید که اشتهای شما را زیاد می‌کند و مصرف کالری‌تان را بالا می‌برد. تلویزیون‌تان را خاموش کنید و کلی کالری صرفه‌جویی کنید.

5ـ شنیدن کی بود مانند دیدن؟
لابد شنیده‌اید که می‌گویند سالاد غذای سالمی است. این‌ها توطئه استکبار جهانی برای چاق شدن شما مؤمنین است. سالاد اگر می‌خورید، به علفی‌جات‌ آن بسنده کنید و دیگر توش تن ماهی و ماکارونی و کالباس و مغز گردو نریزید. همین‌ها باعث مرگ و میر هزاران نفر در دنیا شده است!

6ـ بشقاب کوچک‌تر، کالری کمتر
این کلمه قصار را وینستون چرچیل هنگام جنگ جهانی دوم خطاب به ملت بزرگوار انگلیس گفته و هنوز کارایی خودش را از دست نداده است. قضیه روباه و لکلک که یادتان هست؟ اگر برنج را توی تُنگ بریزید و خورشت را توی استکان، هرروز کلی کالری صرفه‌جویی می‌شود.

7ـ پفک و چیپس نخور، ای بز اخفش
تنها خاصیتی که این هله هوله‌ها دارد، بالا بردن نمک و چربی خون شما و عاقبت بخیر شدن کارخانجات سازنده آن است. از شما که از همان اول دشمن درجه یک سرمایه‌داری بوده‌اید و هستید و خواهید بود، خوردن این چیزها بعید است! بروید توت خشک و انجیر بخورید که اقتصاد ملی و صنعت کشاورزی رونق بگیرد.

8ـ یک بار غذا بکش، ولی دست بکش
این قدر بدم می‌آید از آدم‌هایی که سر سفره که می‌نشینند، ده بار می‌روند سراغ برنج و خورشت و مرغ و مسما. مخصوصاً اگر مهمان هم باشند. کاه از تو نیست، کاهدان که از توست! بابا! این‌ها را گذاشته‌اند که تماشا کنند.

9ـ آب تهران مگر چه عیبی داشت؟
من در حیرتم که چرا ملت می‌روند سراغ نوشابه و ماءالشعیر و آب‌میوه و هزار کوفت و زهر مار دیگر. بجای اینکه پول‌هایتان را بریزید توی حلقوم صهیونیست بی‌پدر، کله‌تان را بکنید زیر شیر آب و قلپ قلپ بخورید! اگر کسی گفت بالای چشم‌تان ابروست!

10ـ اگر کرم داری، از این‌ها بخور
ماکارونی و پیتزا و پاستا را غربی‌ها برای چاقی ما مسلمانان علم کرده‌اند! هیچ می‌دانید که چرا دعاها بالا نمی‌رود و مقرون اجابت نمی‌شود؟ علتش همین غذاهای اجق وجق فرنگی است که اسمش را گذاشته‌اند فست فود.

11ـ نه شام برو به میهمانی، نه بده
اگر جرئت پدرم را داشتم می‌گفتم این جمله گهربار جزو احادیث مأثوره و روایات مؤکده است. اما فعلاً به همین «قال یاهو» بسنده می‌کنیم! والله بالله این کارها خوبیت ندارد. بعدش هم که غذا هضم نمی‌شود و باید بیدار بمانید و خودتان بهتر می‌دانید که آدم در بیدارخوابی‌های نصفه شب، چه حرکات پلیدی که انجام نمی‌دهد!

12ـ ته بشقاب را نلیس، ای یار
حالا گور پدر کلاس، به دور شکم خودت رحم کن. کالری همه غذا یک طرف، کالری این چربی‌های ته کاسه بشقاب یک طرف. اگر به گاو مش حسن این مسائل را گوشزد می‌کردند، والله رعایت می‌کرد!

13ـ از کافی‌شاپ هم بپرهیزید
یک مشت دختر و پسر جوان می‌روند کافی‌شاپ. مفسده‌هایش بماند! آنجا عشق‌شان قلمبه می‌شود و چربی خون‌شان بالا می‌رود و شعر نو می‌خوانند و موسیقی رپ گوش می‌دهند و از زیر میز دست همدیگر را می‌گیرند. کاش به همین‌ها بسنده می‌کردند این از خدا بی‌خبرها! آنجا کافه گلاسه و شیرکاکائو و کاپوچینو و کیک خامه‌ای و دسر هم می‌خورند. ببینید کار مملکت به کجا رسیده!

14ـ گول بزن معده نامرد را
توی این سال‌ها معده شما به نادرست عادت کرده که همیشه پُر باشد. معده پر هم به قول سعدی علیه الرحمه موجب کاهش نور معرفت می‌شود. اگر صبحانه بجای خامه مربا و کره و عسل و نیمروی چرب و چیلی و پنیر خامه‌ای، دوتا تخم مرغ آب‌پز فرو بدهید، هم مدد حیات است و هم مفرح ذات! نه شکم‌تان الکی پر شده و نه کالری خاصی مصرف کرده‌اید. با بقیه پول یارانه هم بروید مسافرت، حالش را ببرید.

15ـ پفیلا می‌خوری؟ استفرالله
چُس‌فیل همان‌طور که از اسمش معلوم است، سه سوته آدم را تبدیل می‌کند به عامل استکبار و مرفه بی‌درد و اصحاب فتنه و اصلاح‌طلب و عرفان کاذب و جریان انحرافی. دِ نخور این‌ مزخرفات را خره!

16ـ بدون قند بخور چای قندپهلو را
اگر پدران ما عادت کرده‌اند چای را با قند و شکر بخورند، گناه نسل پنجم چیست؟ این روزها هرچقدر ‌آدم شکر نخورد بهتر است! خصوصاً در مجامع و پشت تریبون و اینترنت و مدرسه و مراسم و قس علی‌هذا!

17ـ نکن کاری که کفگیرت بگیرند/ سر هر سفره‌ای زیرت بگیرند
این بیت را گفتیم که حساب کفگیرهایی که توی بشقاب خالی می‌کنی دستت باشد. چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا می‌گویند هر کسی باید بشقابش را به اندازه لیاقتش پر کند و از کفگیر اضافه بپرهیزد، اما کو گوش شنوا؟ برای همین است که توی زمین خدا همیشه عده‌ای چاقند و عده‌ای لاغر.

18ـ چشم را درویش باید کرد
چه معنی دارد آدم تا یه چیزی دید بگوید: می‌خواهم؟ بستنی‌ دید، بگوید می‌خواهم! زن دید، بگوید می‌خواهم! مسئولیت خطیر دید، بگوید می‌خواهم! یارانه دید، بگوید می‌خواهم! آزادی دید، بگوید می‌خواهم! امکانات دید، بگوید می‌خواهم! اینترنت پر سرعت دید، بگوید می‌خواهم! تابعیت مضاعف دید، بگوید می‌خواهم! موفقیت تیم ملی دید، بگوید می‌خواهم! غزل پست مدرن دید، بگوید می‌خواهم! کی این خواسته‌های بناحق شما تمام می‌شود، ملت؟
(با تشکر از جناب یاهو و شرکاء!)

ابن محمود

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید