چگونه یک دانشجوی نمونه شویم؟!

2123.jpgمشروط شوید .
مشروطی را برای دانشجو ساخته اند نه رئیس دانشگاه و اساتید . هیچکدام از واحدهای خود را پاس نکنید . از حد مجاز مشروطی و ترم های مجاز حضور در دانشگاه نهایت استفاده را ببرید . مطمئن باشید بیرون از دانشگاه هیچ خبری جز رفتن به سربازی و بعد از آن بیکاری وجود ندارد . حداقل وقتی که در دانشگاه حضور دارید به عنوان یک دانشجو شناخته می شوید نه یک بیکار .

عاشق شوید .
تا دوران تحصیلتان تمام نشده در دانشگاه عاشق شوید و ازدواج کنید . چون اگر دانشگاهتان تمام شود هیچکس حاضر نیست با یک آدم آس و پاس بیکار ازدواج کند .

جزوه های خود را مرتب و منظم بنویسید .
شاید فرجی شود و کسی برای گرفتن جزوه به شما مراجعه کند و بختتان باز شود وگرنه بعد از تمام شدن دانشگاه بخت ازدواج را از دست خواهید داد .

درس نخوانید .
یکی از راه های گرفتن نمره درس خواندن است . برای گرفتن نمره راه های دیگری هم وجود دارد . یکی از ساده ترین این راه ها پاچه خواری است . اکثر دانشجویان و به خصوص شاگرد اول ها نمره خود را از این طریق به دست می آورند . راه دیگر گرفتن نمره ،جنس مخالف بودن است که در این روش نیازی نیست شما کار خاصی انجام دهید ،نمره خود به خود برای شما منظور می شود .تهدید استاد به پنچر کردن ماشین ، مظلوم نمایی و بهانه مریضی و فوت اقوام درجه یک و دو ، پیدا کردن آشنا و استفاده از بند پ روش های دیگر گرفتن نمره است که در مواقع لزوم توصیه می شود .

در فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید .
شما با درس خواندن فوقش یک لیسانسه بیکار می شوید . اما با شرکت در برنامه های فوق برنامه ،استعداد های هنری و غیر هنری خود را کشف و استعداد های هنری خود را خنثی و استعداد های غیر هنری خود را ضبط و بعد از فارغ التحصیل شدن به کار می بندید .

ازدواج کنید .
به تمام همکلاسی های خود پیشنهاد ازدواج بدهید و بعد از فارغ التحصیلی با دختر خاله پدرتان ازدواج کنید . با این کار هم مدت مدیدی چند نفر را سر کار گذاشته اید و آمار بیکاری را در کشور کاهش داده اید و هم باعث بالا رفتن اعتماد به نفس چند نفر شده­اید و هم روابط فامیلی را تقویت کرده اید .

دانشگاه را ول کنید .
با گرفتن پایین ترین مدرک ،دانشگاه را رها کنید هرگز از یک سوراخ دوبار گزیده نشوید . ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری یک اشتباه بزرگ است ،هر وقت تحصیل را رها کنید و به کار اصلی خانوادگیتان برگردید سود کرده اید با ادامه تحصیل شما یک فوق لیسانس و یا دکتر بیکار خواهید شد که دیگر نمی توانید سرتان را پیش در و همسایه بلند کنید . پس تا دیر نشده به فکر یک کار نان و آب دار باشید .

علي‌رضا لبش

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید