پرواز مرغ از عصر حجر تا عصر حاضر!

2221.jpgاز بدو خلقت انسان و ارسال او به کره زمین و ملاقات حضوری وی با موجودی به نام مرغ یعنی پرنده ای که بال دارد ولی پرواز نمی کند، یکی از بزرگترین دغدغه های فکری بشر این بوده که بتواند راهی برای به پرواز درآوردن مرغ پیدا کند که این تلاشها در دوره های مختلف زندگی بشر بصورتهای گوناگون نمود پیدا کرده است.

انسان عصر حجر: انسان این دوره نه عقل درست و حسابی داشت که به پرواز دادن مرغ فکر کند و نه وسیله ای برای اینکار اختراع شده بود که از آن کمک بگیرد پس به محض مشاهده مرغ، او را می گرفت، کله اش را می کند، روی آتش بریانش می کرد و آن را میل می فرمود.

انسان عصر آهن: در این دوره با پیشرفت نسبی تکنولوژی و اختراع برخی ابزار و ادوات، انسانها با مشاهده مرغ و عدم توانایی او در پرواز، بسیار ناراحت شده و به دنبال راهی برای به پرواز درآوردن او بودند. به عنوان مثال مرغ را از نوک کوه به پایین پرت می کردند تا مجبور به پر زدن و پرواز شود... یا شغال گرسنه ای را به سمت مرغها هدایت می کردند تا آنها مجبور به پرواز در قبال زندگی شوند و یا خروس خوش استیلی را روی بلندی می گذاشتند و مرغهایی که روزها رنگ خروس ندیده بودند را رها می کردند تا شوق وصال خروس، آنها را به پرواز وادار کند.

انسان عصر تکنولوژی: انسان این عصر به مدد پیشرفت علم و صنعت و تکنولوژی از روشهای نوین و سودمندی برای به پرواز درآوردن مرغ استفاده کرد. متصل کردن موتور توربو فن هواپیمای بوئینگ به انتهای مرغ، بستن مرغ به موشکهای زمین به هوا و خوراندن قرص اکس به مرغها از راه های به پرواز درآوردن مرغ در این عصر به شمار می روند.

انسان عصر حاضر: پس از آنکه انسانهای هیچکدام از اعصار گذشته نتوانستند مرغ را به پرواز درآورند و تلاشهای آنان جز نفله کردن مرغها حاصل دیگری نداشت در عصر حاضر که به دوره دولت دهم مشهور شده بدون بهره گیری از تجربیات انسانهای گذشته، بدون مدد جستن از علم و فناوری و بدون کمک گرفتن از عقل و دانش بشری به تلاشهای چندین هزارساله و نافرجام انسان در جهت به پرواز درآوردن مرغ پایان داده شد و بالاخره مرغ به پرواز درآمد تا روح تلاشگران گذشته تاریخ بشری رنگ آرامش به خود بگیرد و فکر آیندگان هم از این معضل همیشگی آسوده گردد و این مهم به وقوع نپیوست مگر با واگذاری پست وزارت به وزرایی کاردان و کاربلد و مرغپران!

سعید ترشیزی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید