وزارت ورزش و جوانان ورزشکار

2756.jpgاین قضیه «آزمون و خطا» هم باور بفرمایید برای خودش یک نظم و نسقی دارد و یک حد و حدودی. کم الکی که نیست. مملکت قانون دارد. این که در هر پدیده‌ای، همین‌طور کشکی و کتره‌ای، شتابزده و بدون مطالعه وارد عمل شویم و بعد که تیرمان به سنگ خورد، سینه جلو بدهیم که چیزی نیست، آزمون و خطاست؛ این که نشد دلیل. توجیه شاید.

حکایت مینی ماستمالیست: زمانی دور، یعنی درست سال ها پیش از این، یکی از آشنایان ما داشت برادر ما را آموزش رانندگی می داد. برادر ما داشت ماشین پیکان را پارک می کرد و عقب عقب می آمد که این آشنای ما خیلی خوشش نیامد و گفت: «این جوری پارک نمی کنند. بیا پایین تا پارک کردن را نشانت بدهم.» و برادر ما نیز پیاده شد و جایش را به ایشان داد. آشنای ما هم پشت فرمان نشست و به قصد دنده عقب آمدن، پا را روی پدال گاز گذاشت و چنان، سپر عقب ماشین را به تیر چراغ برق کوباند که برق از چشم خود تیر برق هم پرید. آشنای ما که به اصطلاح امروزی ها احساس می کرد ضایع شده، دست پیش گرفت و رو کرد به اخوی متعجب ما و گفت: «شما داشتی این جوری پارک می کردی که درست نیست!»

حالا حکایت این وزارت ورزش و جوانان ما هم بلانسبت انگار یک چیزی در همین مایه ها شده که یک مقداری هم مایه خنده شده البته. ما چند سال پیش، یک سازمان ملی جوانان داشتیم و یک سازمان ورزش، که هرکدام داشتند کار خودشان را انجام می دادند و ملالی نبود جز ابتکارعمل بعضی از دوستان و دولتمردان که یک دفعه به ذهنشان رسید تا فلک را سقف بشکافند و طرحی نو دراندازند و الحق هم که انداختند.

خبر وارده: «یکی از اعضای شورای راهبردی امور جوانان از تصویب انتزاع حوزه جوانان از وزارت ورزش در این شورا خبر داد و خاطرنشان کرد که اکثریت اعضای این شورا بر این باورند که سازمان ملی جوانان، دوباره باید احیا شود.

بسته پیشنهادی: قبل از آن که خدای نخواسته دوباره یک کار تازه کارشناسی نشده صورت بگیرد که باز برگردیم به همان که بود و در بر همان پاشنه بگردد که سابق بر این می گردید؛ رهنمودهای ارزنده خود را سریع السیر، تقدیم حضور می نماییم:

1- تغییرنام: اگر مشکلات جوانان زیاد است و اوضاع ورزش هم تعریف ندارد و باید این وزارتخانه بیشتر به ورزش جوانان بپردازد و با یک دست نمی تواند دو تا هندوانه بردارد؛ پس نام این وزارتخانه به«وزارت ورزش و جوانان ورزشکار» تغییر پیدا کند. خب این شکلی،لااقل ممکن است مشکلات بخشی از جوانان حل شود. جوانان ورزشکاری که بالاخره آنها هم می خواهند ازدواج کرده و مسکن تهیه و شغلی دست و پا کنند و... امثال این موارد نام آشنا. همه اش که نمی خواهند ورزش کنند، کارهای دیگری هم باید بکنند.

2- تعویض مدیریت: چون عده ای می گویند که در این وزارتخانه، زمینه برای کار جوانان نیست؛ عده ای دیگر هم متقابلا می گویند که وضع ورزش هم تعریفی ندارد؛ پس ممکن است بتوان به این نتیجه گیری هم فکر کرد که شاید پس عیب و ایراد از ساختمان و ساختار نیست؛ مشکل، مدیریتی است. برای ضعف مدیریت احتمالی یک فکربکری شود. تغییر مدیریت را ما دخالتی نمی کنیم. این مقولات و معقولات به ما نیامده... گلیم ما هم اندازه ای دارد. باور نمی فرمایید، بفرمایید این متر!

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید