نژاد پرستی مدرن و اهریمنی سینما

1985.jpgبعد از جنگ جهانی دوم افراد خبیث و شیاطین در فیلم های هالیوودی افراد خاصی بودند معمولا اشرار نازی ها ( نازیسم) بودند اما در سال های بعد این الگو تغییر کرد و روس ها و کمونیست ها جای نازی ها را گرفتند و همین جریان از دهه هفتاد به بعد که جریان اسلام گرایی بوجود آمد بیشترخلافکاران و تروریست ها مسلمانان بودند و مخصوصا در دهه هشتاد علنا افراد شرور را مسلمان ها و شیعیان معرفی می کردند.
با شروع موج گرایش مردم جهان بخصوص غرب به معنویت و مذهب موجی از فیلم ها و فرقه های شبه مذهبی نیز براه افتاد ونکته قابل توجه این است کهآمار نشان می دهد که طی 25 سال گذشته غریب به 2500 فرقه شبه مذهبی بموازات فیلم هایی که سحر و جادو را شایع می سازد ساخته شده است کارکرد اصلی این فرقه ها وفیلم های شبه مذهبی ارایه تصویری خرافی و جادویی از مذهب و دین است اینان با شایع ساختن مذاهب جعلی خالی از حقیقت و درمانده از تکلیف سعی می کنند بدل را جای حقیقت در اذهان جوان و کم تجربه جای کنند فیلم هایی چون هری پاتر، ارباب حلقه ها، جن گیر این وظیفه را بعهده دارند.
البته هالیوود از ابتدا به مشرق زمین نگاهی خاصی داشته است در فیلم هایی قبلتر آن، وقتی چینی ها و ژاپنی ها شرور بودند بسیار پست و دون به نمایش در میآمد. نژاد پرستی هالیوود نشات گرفته از نژاد پرستی صهیونیستی است در آن جا، افرادی که در این طرف دنیا هستند یعنی مشرق زمینیان، اشرارند.
طرح موضوع شرارت و موجودات شرور را در کنار این آثار باید دید بسیاری از سیاست مداران غربی نیز بارها درهنگام گفتگو از کشورهای اسلامی و عربی از جمله ایران را بعنوان محور شرارت و شر بهره جسته اند.

جای گفتگو و نقد درباره این آثار فراوان است ایدیولوژی مسیحیان صهیونیست در غالب یک سناریو در بسیاری از فیلم های هالیوودی آخرالزمانی قابل دیدن و شناسایی است در حالی که اتحاد آمریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی امکان و مقدمه تحقق خواست، مبلغان انجیلی پروتستان یا همان مسیحیان صهیونیست را فراهم آورده است. سینمای هالیوود این سناریو را به نمایش می گذارد تا جلب حمایت گروههای مردمی در غرب، امکان حمله به کشور های اسلامی را فراهم کند آنان در این یورش فرهنگی و سیاسی در پی تغییر مسیر تاریخ و رقم زدن به سرنوشت مطابق خاص صهیونیست ها هستند.
ترس از شکل گیری قدرت در شرق اسلامی و ظهور غریب الوقوع موعود آخرالزمانی در این منطقه از جهان، تمام نیروهای شیطانی را علیه اسلام مسلمانان بسیج نموده است شاید عنایت خداوند و هوشیاری و آمادگی مسلمین است که می تواند که باعث خنثی شدن توطیه شود .
باید این فیلم ها را درست و دقیق دید یعنی آگاهانه هوشیارانه مبتنی بر شناخت فرهنگی آثار رسانه های غرب بسیار حایز اهمیت است.
اکثر این فیلم ها معجونی از مباحث آخرالزمانی یهود و مسیحیت یهودیزه و صهیونیست مسیحی را ارایه می کند واین مطالب از کتاب سفر دانیال نبی از کتب عهد عتیق و مکاشفات یوحنا از اسفار عهد عتیق تکیه دارد مطالب این دو کتاب نیز حالت رویا و مکاشفه و قابلیت تفسیر و تاویل فراوان و تصویر پردازی جذاب هیجانی و بدیعی دارد.
فراموش نکنیم که اعتقاد به وقوع آرماگدون یا حضور موعود با تعبیر ورود به هزاره سوم متعلق به یهودیانی است که هیچ یک از دو موعود قبلی یعنی حضرت مسیح و پیامبر اسلام را نپذیرفتند و شاید خود را بیشتر از سایر ادیان مستحق ظهور متجلی می دانند.
بهتر است کمی درباره دریافت های ایشان از این کتاب ها به بحث بنشینیم بطور مثال:

حضور شیطانی :
حضور شیطان در فیلم های اخیر هالیوود مشهود است این قالب ها در سال های گذشته متفاوت یا تصویر های کنونی حضور شیطان در فیلم های سینمایی است .
اولین سوال این است که شیطان از کجا می آید؟ که در کتب و روایات خویش دریافت کردند .در کتاب مقدس شیطان را موجودی عجیبی معرفی می کند که از چاهی بی انتها بیرون خواهد آمد یاد شده است بر اساس همین منبع شیطان هفت سر و ده شاخ دارد که روی هر شاخ او یک تاج است که روی هر سر او نام کفر آمیزی نوشته شده است این جانور شبیه پلنگ است پاهایی مانند خرس دارد و دهانی چون شیر که اژدها تمام قدرتش را به او می دهد و تمام مردم دنیا بجز دینداران مسیحی او را پرستش می کنند این جانور از دریا بالا می آید جانور دوم که از زمین بالا می اید دو شاخ مانند قوچ و صدای وحشتناک مانند اژدها دارد و از آسمان آتش به زمین می آورد و مردم دنیا را وادار به تبعیت از جانور اول می کند. او آن ها را وا می دارد تا مجسمه ای از او ساخته و او را پرستش کنند همه مردم باید علامت مخصوص جانور را ( 666 ) را بر دست راست یا پیشانی خود داشته باشدزیرا بدون آن نمی توان شغلی بدست آورده یا خرید.

در فیلم های هالیوود این تصویر سازی ها دستمایه آثار مختلفی درباره شیطان است در فیلم امگا کد 2 شیطان بصورت اژدهای بالدار با دو شاخ قوچ مانند در انتها فیلم از بدن یک انسان مسخر شده خارج می شود و خود را با چهره ای واقعی نشان می دهد در پایان فیلم مسیح به عمر شیطان و پیروانش با معجزه خاتمه می دهد در این فیلم قدرتی حداکثری برای شیطان به تصویر آمده است او به صورت حیوان تصویر می شود در فیلم طالع نحس 4 ، 1991 یک زوج ثروتمند دختر جوانی را به فرزندی می پذیرند و او پس از مدتی تبدیل به دختر ضد مسیح می شود و ماجراهای دهشتناک ایجاد می کند در فرهنگ یهودی شیطان مونث را اهریمن شر می نامند که نماد شهوت جنسی و وسوسه های جنسی هستند در فیلم های ارباب حلقه ها ، ماتریکس، امگا کد2 بوضوح متضمن نماد های کتاب مقدس هستند مانند دریاچه آتش، چاه هزار ساله شیطان، جهنم آتشی و اژدهای بالدار و بزی با شاخ های بلندو بالاخره اورشلیم شهر محبوب خدا چون در کنار تپه های صهیون است شهر زایان نامیده می شود که در فیلم های پسر دوزخی به کارگردانی کیر موتودور موجودی شیطانی یعنی ستاره فیلم با رنگ قرمز خود یاد آور جهنم است و در جایی از فیلم دو شاخ قوچ مانندش رشد می کند که با شکستن آ نها ، شرارت را از وجود خود دور می کند پسر دوزخی ذاتا از جهان شر آمده است ولی با یک روحانی در روسیه متحد شده است و در وازه دوزخ را می گشاید و همراه با اعضای مخفی یک گروه متشکل از یک زن جوان که با ذهن خود آتش بپا می کند و یک روبات دریایی که دارای یک قدرت تلپاتی است وارد ماجرا می شود.
دجال یا همان ضد مسیح در بسیاری از فیلم های هالیوودی دیده می شود که در شکل ها و هیبت های گوناگون وارد می شود و به کار خودش می پردازد.

و در انتهای فیلم پسر دوزخی شیطان بی شباهت با شاخ های بسیار بزرگ و پیچیده بز می باشد به تصویر می کشد که توسط پسر جهنمی نابود می شود.
البته همین پسر جهنمی قرار بود کلید قدرت شیطان در دنیا باشد ولی بواسطه عشق را ورود شیطان را بدنیا سد می کند.
موجودات شیطانی و یارانشان در این فیلم ها آلمانی ها و نازیسم هستند که موجود عجیب و شریری را به نام سمویل را از دلمجسمه ایران باستان بیرون می کشد تا راه را برای تسلط شیطان اصلی هموار کند.
خلاصه کلام این که خود تعبیر مختلفی از شیطان ارایه میدهند و در آخر آن را با گروهی و یا جریانی که خود بادآن درگیرند متحد ساخته و به مبارزه ایشان بر میخیزند و جالب اینکه در این نبرد های ساختگی این غرب مدرن و پیشرفته (؟) است که پیروز است این در حالی است که به بیننده القا می شود که اگر شما هم میخواهید نجات یابید به دامان غرب پناه ببرید.

سیدغلامحسن خاکزاد شاهاندشتی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید