مشاوره حقوقی

311.jpgسوال : اگر یکی از مسافرین هواپیما در حین پرواز تصمیم به هواپیماربایی بگیرد ولی قبل از اینکه اقدامی انجام دهد هواپیما به علت فرسودگی سقوط نماید و همه مسافران بجز همان یکنفر کشته شوند، آیا این فرد جرمی مرتکب شده؟ اگر شده مجازاتش چیست؟

پاسخ: خیر، جرمی مرتکب نشده منتها از باب حفظ بیت المال و صرفه جویی در مخارج دولت و مجلس، این فرد عامل اصلی سقوط هواپیما شناخته می شود تا از هزینه های مربوط به استیضاح وزیر مربوطه و متعاقبا پس گرفته شدن استیضاح یا گماردن وزیر استیضاح شده در پست جدید جلوگیری بعمل آید.

سوال: آیا جعل امضای پدر توسط بچه در پای برگه رضایتنامه جهت رفتن به اردو هم در حکم مصادیق جعل و استفاده از سند مجعول است؟

پاسخ: بله، منتها در اینجا سن بچه از عوامل تشدید مجازات از حبس به اعدام می باشد زیرا این بچه اگر زنده بماند در آینده جاعلی حرفه ای و چه بسا قاتل و جانی خطرناکی خواهد شد.

سوال: دادن چک سفید امضاء به زن توسط شوهر به عنوان مهریه یا کادوی تولد چه حکمی دارد؟

پاسخ: قانونگذار در کتاب قانون صراحتا نامی برای این عمل مشخص نکرده ولی با استناد به عرف، این کار خریت محض بوده و مرتکب آن به جرم خریت، به باغ وحش یا بیمارستان روانی منتقل خواهد شد.

سوال: یکساعت پیش، عاقد از طریق اینترنت و چت روم، در حال جاری کردن صیغه عقد دائم من و پسر مورد علاقه ام که در شهر دیگری زندگی می کند بود که درست در لحظه ایکه من می خواستم جواب بله را بدهم بواسطه خرابی خطوط، دیسکانکت شدم. حالا تکلیف صیغه نیمه کاره ما چیست؟

پاسخ: شما فقط باید بروید و دعا کنید که در فاصله دی سی شدن تا کانکت مجددتان، هیچ دختری از دخترانیکه در اد لیست یاهوی پسر مورد علاقه تان حضور دارند، آن نشده و پی امی حاوی لفظ « بله » برای او نفرستند وگرنه عجالتا باید باز هم سال ها صبر کنید تا شاید دوباره تقی به توقی بخورد و یکنفر حاضر به ازدواج اینترنتی و آنلاین با شما گردد.

سوال: پدر من چند روز قبل عمرش را به شما داد. از آن مرحوم مقادیری ارث به من رسیده است. می خواستم بدانم آیا بر این ارث هم مالیات تعلق خواهد گرفت؟

پاسخ: بر جنازه پدرتان، کفن او، جا قبرش، سنگ قبر وی، شب اول قبر و نکیر و منکر، مراسم شب هفت، چهلم، سال و حتی وسیله سفر به آن دنیا و منزل آخرت وی هم مالیات تعلق می گیرد چه برسد به ترکه مرحوم.

سوال: به موجب ماده 179 قانون مدنی، شکار کردن موجب تملک است پس چرا آقای قاضی، پسران پولداری که توسط من شکار شده اند را به تملک من در نمی آورد؟

پاسخ: مقصود از شکار، استفاده از تیر مخصوص کمان یا تیر اسلحه می باشد و استفاده از سلاح چشم و تیر نگاه جهت شکار شامل این ماده نمی شود. مضافا اینکه شکار شامل حیوانی می شود که ذاتا حیوان است نه انسانی که با دیدن چشم و ابروی شما خر شده!

سوال: می خواستم بدانم در حال حاضر فی بازار جهت خرید شاهد عادل چند است؟

پاسخ: بستگی به جنسیت، سن، میمیک چهره و تحصیلات دارد. همه رقم قیمت موجود است ولی چنانچه به دنبال شاهد مرد، عادل!، خوشتیپ با چهره ای موقر و آشنا به مسائل حقوقی و فنون بازیگری می باشید با دفتر اینجانب تماس حاصل فرمایید.

سعید ترشیزی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید