راه های کسب درامد از کریسمس!

1050.jpgیک ضرب المثل غیرمعروف است که می گوید:« آدم زرنگ کسی است که از هر سوراخی پول بیرون بکشد »! طبیعتا در روابط دیپلماتیک هم کشوری زرنگ و موفق است که از هر موقعیتی برای پول درآوردن و افزایش موجودی خزانه خود بهره ببرد و چه موقعیتی بهتر از کریسمس و سال نو میلادی؟! اصولا یکی از ضدحال های اعیاد داخلی مثل عید نوروز برای آدم های زرنگ که در بالا از آن ها یاد شد این است که عید برای همه عید است یعنی اگر یکی عیدی می دهد توقع دارد عیدی هم دریافت کند پس آدم تیزی که عیدی گرفته متقابلا باید به همان میزان عیدی هم پس دهد پس چیزی گیرش نمی آید و می شود سر به سر ولی کریسمس از این قائده مستثنی است چرا که سال نو میلادی برای اکثر دنیا عید است ولی برای ما عید نیست و این درست همان چیزی است که به آن گفته می شود « موقعیت طلایی »! حالا کسب درآمد برای کشور ما که سال نو میلادی برایش عید نیست از 2 راه امکان پذیر است که به شرح ذیل می باشند:

1 - از روز سال نو میلادی به مدت یک هفته وزرا، وکلای ملت، مسئولین و مدیران به همراه هیئت همراه که همیشه عین اشانتیون همه جا با آن ها هستند هر روز به ترتیب حروف الفبا به چند کشور که سال نو میلادی برای آن ها عید است سفر کرده و با مسئولین بلندپایه آن کشورها دیدار دوستانه ای ترتیب دهند و پس از تبریک گفتن و اخذ عیدی به روش های مختلف مثل گرفتن پایین کت مسئول بیگانه و تکرار مکرر و مدام جمله:« همتای خارجی ... عیدی بده » دلارهای نو و تانخورده را گرفته و پس از روبوسی با طرف سریعا محل را به مقصد کشور بعدی ترک کنند و در نهایت در پایان هفته به کشور خودمان بازگشته تا هم مورد استقبال گرم مسئولین رده پایین تر که قسمتشان نشده به این سفرها بروند قرارگیرند هم اینکه عیدی های جمع شده را پس از کسر مالیات و عوارض به بیت المال تحویل دهند تا از این طریق یک حال اساسی به بودجه کشور داده شود!

2 - روش دوم که مختص شب سال نو میلادی است هیچ نیازی به خروج از کشور و به زحمت افتادن آقایان و آقازاده ها ندارد و از همین داخل می شود به راحتی درآمدزایی کرد. اصولا در شب سال نو فردی قرمزپوش موسوم به «پاپانوئل» با محاسن بلند و کلاهی خنده ناک سوار بر کالسکه ای که شش گوزن پرنده آن را حمل می کنند در آسمان به پرواز درمی آید تا هدیه سال نو بچه ها را ببرد درب منزلشان تحویل دهد و طبیعتا کالسکه اش حامل انواع هدایای نقدی و غیرنقدی ارزشمند می باشد لذا برای ما که آن پهباد جاسوسی فوق مدرن را طوری شکار کردیم که فک صاحب و سازنده و هدایت کننده اش افتاد دیگر شکار یک بابانوئل پیر که با شش تا گوزن پیزوری حداکثر با 60 تا سرعت در هوا پرواز می کند و تازه زنگوله ها و سم گوزن هایش هم کلی سر و صدا ایجاد می کند که دیگر کاری ندارد. پس فقط لازم است شب سال نو میلادی سیستم راداری کشور فعال باشد تا به محض اینکه بابانوئل قصد داشت جهت دسترسی به کشورهای شرق آسیا از آسمان کشور ما عبور کند سریعا او را ردیابی کرده و تیزپروازان نیروی هوایی هم او را مجبور به فرود نمایند و جمعی از مدیران پس از تخلیه کامل هدایا از داخل کالسکه اش یک لیوان چای و مقادیری سوغات ایرانی نظیر پسته، قالیچه و تابلوی منبت کاری جهت بسته ماندن دهانش به او داده و سپس راهی اش کنند برود خانه اش بخوابد تا سال بعد!

لازم به توضیح است که کشورهای بیگانه نخواهند توانست از هیچکدام از روش های یادشده در جهت مقابله به مثل با کشورمان استفاده نمایند زیرا از یک‌هفته قبل از عید نوروز کلیه مسئولین و مدیران به همراه هیئت همراه و اهل و عیال از تعطیلات نوروزی استفاده کرده و کشور را به مقصد جزایر خوش آب و هوای قاره های همجوار ترک کرده و در نتیجه موقع تحویل سال دیگر مسئول و مدیری در کشور نخواهد بود که حتی به استقبال مسئولین خارجی که آمدند تا بازدید را پس دهند برود چه برسد به اینکه بخواهد میزبان آن ها شود و در نهایت هم دست به جیب شده و عیدی هم بدهد! درثانی « عمو نوروز » ما که تقریبا مشابه بابانوئل خارجی ها است شب و روز عید به هیچ عنوان از مرزهای کشور خارج نمی شود که کسی بتواند او را دستگیر کرده و جیبش را خالی کند مضافا اینکه عمونوروز ما اگر شب عید درب خانه ها را یکی یکی در نزند و به زور عیدی نگیرد مطمئنا عیدی و هدیه ای هم همراهش نیست که بخواهد به کسی بدهد!!

سعید ترشیزی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید