بسته‌های جدید امنیت غذایی

2666.jpgراستش یک مدتی بود ما یک کم وهم برمان داشته بود و همچین خیال می‌کردیم که بعد از وزارت امورخارجه که سابقا زیاد بسته پیشنهادی تحویل می‌داد؛ این ما هستیم که در ارائه انواع و اقسام بسته‌های پیشنهادی، گوی سبقت را از همگان و همگنان، در ربودیم.

غافل که این طوری ها هم که ما خیالات کردیم، نیست. دولت و سایر وزارتخانه های تابعه هم مدتی است که دارند روی دست ما بلند می شوند.

خبر وارده: «در روزهای آینده، توزیع بسته های جدید امنیت غذایی، شامل 10 قلم کالا بین هفت میلیون و 540 هزار نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، آغاز می شود. ارزش هر بسته حداکثر 120 هزار تومان است که قابلیت نقد شدن با 20 درصد کاهش را نیز دارد.» ـ به نقل از جراید

عرض نکردیم؟ ... گواه عاشق صادق در آستین باشد (برای همین می گویند آستین کوتاه نپوشید!). البته ما یک آدم حسود و بخیلی نیستیم که هیچ گونه رقابت سالمی را نپسندیم و برنتابیم؛ بلکه بسیار هم خوشحال می شویم و با آغوش باز از آن استقبال می کنیم حتی اگر آن بسته تقدیمی، به هیچ نحوی از انحاء شامل حال و احوال خود ما نیز نشود. خب نشود. شامل حال بقیه که می شود. مگه سبدکالا شامل حال و مال ما شد؟

در راستای بسته:

امنیت غذایی، شد نام بسته ای نو

گر تو نمی پسندی، تغییر ده غذا را

تقسیم بندی جدید: طبق این طرح جدید دولت برای تقدیم بسته های جدید غذایی به ملت، عموم آحاد و قاطبه ملت در یک نگاه آنی، به دو گروه عمده تقسیم می شوند و انگار که گروه بینابینی هم در کار نیست:

گروه اول: اشخاص برخوردار و مایه دار و سرمایه دار

گروه دوم: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

نتیجه گیری علمی: شما به عنوان یک شهروند، یا وضع مالی تان خوب است یا که خب تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی عزیز هستید. راه سومی نیست. کجاست جناب شمس تبریزی که گفت: و آن خطاط، سه گونه خط نوشتی......... آن خط سوم منم!

بسته پیشنهادی: ببخشید که دارد بسته تو بسته می شود؛ اما چاره ای نیست. هرکس باید کار خودش را بکند. بسته دولت سرجاش، بسته ماهم که قدمت بیشتری دارد، سرجاش. فلذا عرایضی در راستای بسته غذایی دولت فخیمه داریم که برمی شماریم:

1ـ تشکر از دولت: قبل از هر چیز مردم از دولت متشکر باشند که این بار حمایت مالی و اقتصادی خود را در قالب سبد کالا ارائه نمی کند، چون باز ممکن بود عده ای دنبال سبدش باشند و محل حرف و حدیث باشد. فقط امیدواریم کسی این بار دنبال بسته اش نباشد. اگر باشد، باز به در بسته خواهد خورد.

2ـ قابلیت نقد و تغییر: هرچند که با 20 درصد کاهش، بسته غذایی قابل نقد شدن است، اما بد نیست که قابلیت تغییر و تبدیل اقلام کالا نیز افزایش یابد. شاید کسی پنیر نخواست؛ به زور پنیر نگیرد. مثلا بتواند به جایش کره بگیرد. این قابلیت ها از قدیم بوده است. مگر بعضی ها از آب ، کره نمی گرفتند؟

3ـ درآمد یک میلیونی: اعلام شده که این بسته های جدید غذایی فقط شامل کسانی می شود که حقوق و درآمد زیر یک میلیون تومان داشته باشند. بنده کسانی را می شناسم که در فیش حقوقی شان یک میلیون تومان نوشته، اما آن قدر شامل کسورات(!) و جریمه و حق بیمه غیره می شود که سربرج، حول و حوش نیم میلیون تومان دستشان را می گیرد؛ اینها چه باید بکنند؟ ... آها، اشاره می کنند که فعلا هرجا هستند، تماشا بکنند. وصف العیش، نصف العیش لابد!

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید