امپریالیسم هالیوود

2132.jpgما در عصری بسر می بریم که انسان ها از خود واکنش های مختلفی در قبال پدیده ها از خود نشان می دهند حیات ویژه و هیپنوتیزمی که رسانه ها و هالیوود امریکا که بخشی از رسانه جهانی است آن ار هدایت می کند و مهم تر از آن سیطره صهیونیسم بر هالیوود است که بخشی کوچکی از سیطره کلی لابی صهیونیستی بر تمدن غرب یعنی اروپا و امریکا است.
این واکنش های امروزی بشر که علایم حیات و نشانه ی بیداری آن است از نکات مهمی است سینما باید بر آن توجه کند و باید دید ما در کجای این جریان ایستاده ایم و در تفکرات و تصمیمات فرهنگی خود چگونه به این مقوله می نگریم.
سینمای ایران با آن نگرش غنی خود که اندیشه استقلال و توجه در بازگشت به انسانیت و به فطرت الهی داشت را خود دایما باید به آن متذکر شود و به جهت حرکت کند.
این بیداری مردم دنیا نشان می دهد واقعا طاقت وصبر مردم تمام شده است و تحمل دروغ پردازی های رسانه های غرب که در کنترل کامل لابی صهیونیستی است ندارند.
باید با صهیونیسم رسانه ای مقابله کرد و چون دارای قدرت زیادی است کافی است که شما در رسانه ای، صهیونیسم رسانه ای را نقد کنید آن وقت لابی های بزرگ رسانه ای در اروپا و امریکا دیگر مصاحبه ای با شما انجام نمی دهند و بایکوت می شوید در تلویزیون و سینما و حتی در سالن های تیاتر ممنوع الفعالیت می شوید.
و بعنوان راه کار اگر شما بتوانید کلامتان را در شبکه های مجازی نشان دهید می توانید اثر بخشی فعالیت خود را بیشتر کنید.
مثلا رسانه ها وال استریت را بی اهمیت انگاشتند و جنبش از یک سال از تجاوز کرد حرکت مردم امریکا باعث شد کشور های دیگر را نیز به حرکت وا دارد این بسیار حایز اهمیت است
به دلایل متعددی این جنبش مردم دنیا را به خود جلب کرد جنبش زمانی شکل گرفت که بحران اقتصادی در امریکا شکل گرفته بود جایی که موضوعات عمده آن را محافظه کاران به رسانه ها تحمیل می کردند مثلا بحث کسری بودجه و طرح های ریاضتی و کم کردن برنامه های اجتماعی را مطرح کردند و در مقابل جنبش اشغال یک تحلیل را ارایه می دهد درباره نابرابری اقتصادی که رسانه باید ان را گسترش می دادند که رسانه های جهان در مقابل امپریالیسم رسانه ای غرب قدرت هم آوردی نداشتند.
و آن ها شعار 99./. را مطرح کردند که اکثرا امریکایی ها در واقع مورد ستم توسط یک درصد دیگر واقع می شدند در حالی که رسانه ها آن یک درصد را صاحب کل امریکا مطرح می کردند.
سینمای دنیا در همه کشورها زیر سلطه هالیوود قرار گرفته است هالیوود از ساز و کار کارها و توانمندی هایی استفاده کرده است و در یک دوره طولانی توانسته است استیلای خودش را بر سینمای جهان و مخصوصا سینمای ایران نشان دهد شناخت ویژگی های سینمای هالیوود در راه های مقابله با آن و روش هایی که بتوانیم سینمای مستقل را در دنیا راه اندازی و تقویت کنیم تا بتواند حضور مستمر داشته باشیم موضوعات بیداری اسلامی و یا جنبش های مردمی مانند وال استریت را به مردم جهان معرفی کنیم. چون در هالیوود از این ابزار قدرتمند سینما برای تسلط نظام امریکایی در همه حوزه ها اعم از نظام سیاسی یا نظام اقتصادی بهره مند می شود ما نیز باید از این امکانات استفاده کنیم.
ما در ایران نتوانستیم از سینما از اهداف آرمانی و انسانی مد نظر خود بخوبی استفاده کنیم باید دغدغه ها را بیدار کرد و با روشنگری آن را به گوش همگان رساند و برای علاقمندان شرایط آن را محیا کرد.
در سال 2006 در تهران کنفرانسی درباره هولوکاست برگزار شد که افرادی از دو طرف در کنفرانس وجود داشتند و ایجاد تنش هم شد که این ظرفیت را ایران ایجاد کرد و رسانه ها هم آن را انعکاس دادند این ظرفیت در امریکا هم موجود نیست. حتی در کشورهایی اروپایی مانند فرانسه را که خود را مهد دموکراسی می داند این چنین ظرفیت رسانه ای وجود ندارد. پس ما می توانیم در این آزاد اندیشی و ترویج آن در رسانه ها ازغرب و هالیوود تصویری صحیحی ارایه و از آنان سبقت بگیریم.
هالیوود به عنوان یک مروج بزرگ فرهنگ در امریکاست و بدین شکل هالیوود در جهت گیری خبرگزاری تاثیر می گذارد در بسیاری از برنامه خبری جدی دیده می شود که اخبار سمت و سویی سرگرمی و تفریحی پیدا می کند و مردم به این گونه اخبار بیشتر علاقمند هستند تا اخبار واقعی دنیا و این وضعیت به شکلی شده است که بجای آن که انگیزه و علاقه مردم دنیا به سمت اخبار محلی یا جهانی باشد علاقمند شدند به اخباری درباره بازیگرها و احوالات سینماگران. این همان سیطره رسانه ای است.
خبرنگارهای متفاوتی در امریکا وجود دارند که البته همه آن ها در خدمت شبکه های بزرگ صهیونیست نیستند اما قدرت ایشان در مقابل قدرت فزاینده هالیوود و صهیونیسم زیاد به چشم نمی آید.
نقش هالیوود را در نهضت اشغال و وال استریت می توان بررسی کرد یازده سپتامبر را می توان سر منشا نهضت اشغال داشت اتفاقی که بعد از 11 سپتامبر اتفاقات سینمایی زیادی بوقوع پیوست این رویدادها زنجیره ای از حوادث را بوجود آورد و در نتیجه به تحول هالیوود منجر شد جمعیت امریکایی ها هنوز تحت تاثیر این رویدادها بودند و این بسیار فراتر از آنچه بود که مردم دنیا آن متوجه آن شده بودند.
آمریکایی ها در ابتدا دچار شوک شدند و آن ها در 2001 امریکا به افغانستان حمله کردند و یکباره امریکا خودش را در یک جنگ قرار داد. معلوم بود که گویی دولت امریکا مدت هاست آماده چنین برخوردی بوده اند و در 2003 امریکا به عراق حمله کرد کنگره هم قانون وطن پرستی را به تصویب رساند که باعث شد یک سری از آزادی های مدنی محدود شد و بنابراین حمله های تروریستی و جنگ های بعد آن بوقوع پیوست و بوش جنگ را بر علیه تروریسم اعلام کرد.
امریکا می گفت با افغانستان و عراق نمی جنگند مدعی بود که با تروریست های جهان در حال جنگ است و رسانه ها آن را پرداختند و به آن دامن زدند و در سال 2008 بحران و رکود اقتصادی در جهان آغاز شد تاثیری سنگین بر فیلم های هالیوود و مردم دنیا گذاشت مردمی که سابقه 11 سپتامبر را در خاطر داشتند مورد فشار روانی قرار گرفتند و امروز در 2013 قصد حمله با سوریه را کرده است.
روان شناس درآن زمان در امریکا اشخاصی را که دارای استرس بالای داشتند مورد معاینه قرار دادند و دیدند که ایشان حادثه مهمی در زندگی شخصی شان نداشتند اما رسانه های هالیوودی آن قدر رویدادهای جنگ را مهم و تاثیر گذار و هدفمند جلوه داده بودند که به نوعی مردم هنوز از آن وقایع می ترسیدند و با دلهره به ادامه زندگی می پرداختند در نتیجه فیلم های فراوانی ساخته شد و پول های فراوانی به جیب تولید کنندگان آن سرازیر شد فیلم های تاریک شده و ضد انسانی شد و شخصیت ها مبهم شدند و سیا و سفید در فیلم ها نامعلوم بود وقتی فضای این فیلم ها عوض شد مردم جهان نیز با این رسانه ها تغییر فکر دادند وهمسو شدند.
در ایران خبرگزاری هایی مانند press tv می تواند این خلا را پر کند و فیلم هایی با موضوعات فطری و انسانی ساخته شود تا بتوان نگاه و تفکر مردم دنیا را به آن جلب کرد.
و از همه مهمتر هوشیاری اندیشمندان برای بصیرت و بیداری ایشان در برابر امپریالیسم بزرگ رسانه ای است .

سیدغلامحسن خاکزاد شاهاندشتی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید