استفاده غیرضاره از وایبر ضاله

3056.jpgاین که وزیر ارشاد مملکت به زبان خوش آمار بدهد که در زمان حاضر قریب 14 میلیون ایرانی از وایبر و فیسبوک و توییتر استفاده می‌کنند که از قرار معلوم، 9.5 میلیون نفر از این تعداد، مشتری وایبر لعنتی ضاله می‌باشند. این اخبار، من درآوردی نیست. مطبوعات مملکت از قول ایشان نقل‌قول کرده بودند. کی دیدید که ما کشکی و غیرمستند حرف بزنیم...؟

بسته پیشنهادی: گرچه مطالب آقای وزیر فقط شامل یک پیشنهاد ضمنی و تلویحی است و آن هم آزاد گذاشتن فضاهای اجتماعی اینترنتی و نرم افزارهای اینترنتی روی گوشی تلفن های همراه؛ اما در ادامه، ما مطالبی ارائه خواهیم کرد که متضمن چند پیشنهاد راهگشا و فلج کننده است. داشته باشید.

1 ـ استفاده درست: ارشاد و رسانه ها بیایند دست به دست هم بدهند، شیوه های درست استفاده کردن از این فضاهای مجازی را به ملت آموزش بدهند که نه کار دست خودشان بدهند، نه اطلاعات زیادی دست سرویس های اطلاعاتی خارجی که این شبکه ها را زیر نظر دارند و اداره می کنند. آنها مسلما برای رفاه من و شمای ایرانی، به فکر اختراع وایبر نمی افتند، بیکار که نیستند.

2 ـ صله ارحام پیشرفته: باور کنید از امثال وایبر و واتس اپ هم می شود در جهت تحبیب قلوب و تحکیم روابط خانوادگی و فامیلی استفاده کرد. الان مثلا خیلی از خانواده ها را می شناسم که برادر، خواهر، نبیره و نتیجه آمده اند در این فضای مجازی، گروه های خانوادگی زده اند و دم به ساعت احوالپرس همدیگر هستند و لحظه به لحظه از احوال هم خبر می گیرند. خب در کلانشهرهایی مثل تهران که خانواده ها بعضا ماه به ماه همدیگر را نمی بینند، این خودش به حکم کاچی بهتر از هیچی، از هیچ بهتر است و غنیمت است. بخصوص برای خانواده هایی که در کشورهای مختلف پراکنده اند.

3 ـ تعاملات فرهنگی و هنری: مجامع فرهنگی و هنری می توانند در این فضاها خودشان را بیشتر به ملت معرفی کنند و پاتوق های مناسب بزنند. بهتر از تماشای برخی سریال های مزخرف ماهواره ای است. نیست؟... حتی در فضای خبری روزنامه ای و رسانه ای نیز خبرنگاران می توانند در کسری از ثانیه، مطلب یا عکس خود را برای استفاده در روزنامه یا دیگر رسانه ها ارسال کنند. البته تا آن مقداری که محرمانه نیست. عقل هم خوب چیزی است ها!

4 ـ دعوت به مراسم: چند وقت پیش به یک مجلس ختمی دعوت شده بودیم که ارسال عین کارت به لحاظ فرصت زمانی، میسور نبود. صاحبان عزا، متن کارت را به صورت تصویری و از طریق وایبر، برای ما ارسال کرده بودند. البته خود آن مرحوم اینترنت نداشت و مخالف وایبر بود، اما ظاهرا در وصیت نامه اش چیزی در این باره ننوشته بوده است.

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید