ازدواج روحانی یا پیوند ارواح

2328.jpgاز زمان انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری، اتفاقات روحانی زیادی در کشور ما افتاده و جمله "روحانی مچکریم" از زبان مردم نیفتاده است، مثل صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی، درخشش والیبالست ها در لیگ جهانی، نایب قهرمانی بانوان فوتسالیست و قهرمانی تیم بستکبال در آسیا و الخ. اما ظاهرا این وقایع تنها به ایران محدود نمی شود و کل ارض و سماوات و عالم زندگان و مردگان را هم تحت تاثیر قرار داده است، به عنوان مثال ازدواج ارواح در مالزی!

ایسنا: روزنامه استار چاپ مالزی از برگزاری یک مراسم ازدواج نادر در جنوب این کشور خبرداد. در جریان آن مردی که دو سال گذشته مرده بود، با یک روح ازدواج کرد.

مسلما ازدواج ارواح امری «جسمانی» محسوب نشده امری «روحانی» تلقی می شود، لذا پیشنهاد می شود مثل دولت قبلی که با جن و جن گیرها ارتباط خوبی داشت، دولت جدید رویکردی مبتنی بر ارتباط با ارواح و احضار روح داشته باشد و آن را «دیپلماسی ارواح» یا «دیپلماسی روحانی» نام گزاری کند! رواج این قبیل ازدواج ها توسط دولت جدید دارای مزایای زیر خواهد بود:

1- با توجه به افزایش سن ازدواج در ایران و روند رو به رشد آن و همچنین درنظر گرفتن وضعیت اقتصادی فعلی، احتمالا افراد هم نسل ما در زمان حیات خود قادر به ازدواج نخواهند بود، درنتیجه میتوانیم از برادران مالزیایی الگو برداری کرده و افرادی که در زمان زنده بودن توانایی ازدواج نداشتند و ناکام از دنیا رفتند را به عقد یک دیگر در آوریم.

2- مراسم پاتختی را می توان در جوار تخت مرده شوی خانه برگزار کرد.

3- با وقوع این اتفاق، این باور که عروس باید با لباس سفید وارد خانه بخت شود و با کفن سفید خارج شود به تمام معنا اتفاق خواهد افتاد چرا که کفن و لباس عروس در این نوع ازدواج ها یکی خواهند شد.

4- عروس و داماد هردو دارای خانه ابدی(قبر) هستند و مشکل مسکن بدون هرنوع وام مسکن و انجام طرح های مسکن مهر و... حل خواهد شد.

5- شب جمعه به باور ما، شب آزادی ارواح است، بهتر است درباره مسایل خصوصی زوج های تازه عروس و تازه داماد اظهار نظر نکنیم!

6- از همه مهم تر، با توجه به این که دست عروس و داماد از عالم ماده کوتاه است، زندگی آن ها به جای مادیات متوجه معنویات خواهد بود.

سامان فیروزی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید